Vinaora Nivo Slider
Посета потпредседнице владе Србије Maje Гојковић

Промоција књига Каје Панчић Миленковић

Округли сто

Пријава за конкурс „ Лектирићи ex yu фест X“

Народна библиотека „Раде Драинац“ Прокупље расписује

КОНКУРС

За учешће на јубиларном међународном позоришном фестивалу за децу и младе

„ Лектирићи ex yu фест X“

Пријаву можете преузети овде

ПРОМОЦИЈА РОМАНА ,,ХРОМИ“ У ПРОКУПЉУ

У четвртак, 2. јуна, са почетком у 19 часова, у просторијама Народне библиотеке ,,Раде Драинац“ у Прокупљу биће одржана промоција романа ,,Хроми“ реномираног и плодног књижевника југа Србије, Владимира Вучковића. О књизи ће говорити Дејан Стојиљковић, Даниел Јовановић и сам аутор. Издавач је ,,Службени гласник“ а рецензент Радивоје Бели Марковић.

Роман Хроми је писан по истинитом догађају из смутног времена непосредно пре Другог светског рата. Тај догађај повезује Ниш као град са његовим залеђем, крајем око Суве планине, познатијим као Заплање (простор иза планина, иза гора). Помешаност остатака паганизма српскословенских племена која су одавно ту пристигла са снажним православно-хришћанским духом основна је карактеристика тог простора. Када се то споји са стварношћу, добија се роман Хроми.

Књижевност и треба да се бави реалним питањима и проблемима људског постојања и то свим аспектима. Мрачни део човекове душе је ту можда најважнији, па је то, поред љубави и једна од најбитнијих тема ове приповести.

14. Филозофска сесија

Danas