Vinaora Nivo Slider
Посета потпредседнице владе Србије Maje Гојковић

Награда за књигу у издању НБ "Раде Драинац" Прокупље

Удружење књижевника Србије донело је одлуку да награди Антологију српског афоризма „Године заплета" наградом „Радоје Домановић".
Цитирамо из одлуке жирија: „Највреднија антологија која представља сатиричну књижевност је Антологија српског афоризма „Године заплета", коју је објавила Народна библиотека „Раде Драинац" из Прокупља, а приредио је књижевник Драган Огњановић (1972), такође из овог града."

Издаваштво Библиотеке је у последњих пола деценије постало једна од најзначајнијих области њеног културног деловања. Објављена је поводом 110 година од оснивања прва монографија Библиотеке, објављен је у сарадњи са САНУ и Филозофским факултетом из Ниша први Зборник о књижевном стварању Рада Драинца, објављени су први преводи Драинчевог дела на француски и енглески језик, објављена је прва монографија о др Душану Милачићу и први зборник из области библиотечко-информационе делатности „Књижевни легати у институцијама културе, сталне књижевно-меморијалне поставке и задужбине у Србији: Садашњост и перспектива". Уз поменута издања објављен је значајан број ауторских књига и репринт издања. Стигла је и прва награда за издаваштво библиотеке и, то не било која већ значајна национална награда „Радоје Домановић" Удружења књижевника Србије.

Награда „Радоје Домановић" је потврда да је у издавачкој делатности Библиотека на правом путу, али уједно и обавезује да се настави још енергичније и професионалније.

Danas
Juce