Промоција антлогије "Добричко перо"

Промоција књиге "Дневник" Бранимир Ђорђевић

Радионица глуме

У оквиру "Лектирићи феста", који, уз финансијску потпору Министарства културе и информисања, као и Општине Прокупље, организује Народна библиотека "Раде Драинац", уприличена је радионица глуме за ученике Гимназије Прокупље. Руководилац је био драмски уметник Данило Петровић, Прокупчанин који има ангажман у Народном позоришту у Нишу. У радној и креативној атмосфери, осим игрица за концентрацију, већи део вемена полазници су решавали задатке који се тичу беспредметних радњи, тако да је било веома лепих и успелих резултата. И млади глумци и Данило су изразили захвалност на гостопримству које је пружила Гимназија и организатор, као и жаљење да се овакве радионице не организују чешће и са више часова.

Ко то тамо прича?

Данас је одржан акредитован семинар "Ко то тамо прича?". Семинар је осмишљен као место размене идеја, искуства и вештина заговарања за библиотеке и то кроз радионице и предавања. Предавачи на семинару су: Милена Костић и Шејла Џидић

Саопштење жирија - "Лектирићи фест" 2018

Стручни жири „ Лектирићи феста", одржао је своју седницу у четвртак, 29. новембра 2018. године у 16 сати, у саставу:
Даниел Јовановић, председник
Љиљана Милосављевић, члан
Јулка Кузмановић- Цветковић, члан
Седницу отвара Зоран Цветковић, организатор фестивала. Након предлога већања и, жири издаје следеће

САОПШТЕЊЕ:

Од маја до новембра 2018. године, жири је одгледао шест представа у конкуренцији за децу и пет за младе. Жири је мишљења да треба истаћи селекцију представа за Фестивал, која је ове године утицала да понуда буде плодна и разноврсна, чиме је жирију остављен тежак, али и инспиративан задатак: пронаћи детаље који ће превагнути у одликама.
Представе су биле храбре, истраживачке, аутентичне, са пуно респекта према драмској баштини, али и новонасталим делима. Протест и крик непристајања на „задат живот", био је видан у конкуренцији представа за младе, а појавила су се нека дивна нова лица генерације која ће у српском театру тек заблистати.
Представе за децу одликовала је ликовност, енергија, задирање у неиспитане просторе и, пре и изнад свега- љупкост и преданост.
Након првог круга, који је представљао номинацију, у другом кругу донесене су једногласне одлуке о одликама:

Опширније...

IP: 54.163.42.154