Дан државности Србије 2020

Обавештавамо кориснике да Библиотека неће радити 17. фебруара 2020. због обележавања Дана државности Србије.

Промоција књиге "Добрич"

ОДЛУКА

На састанку одржаном 07. 12. 2019. године у 18 сати, чланови стручног жирија, закључили су: Ове године је понуда представа на „ Лектирићи ex yu фесту“ била најбоља откако Фестивал постоји, у обе конкуренције. Све представе одликује тежња за трагањем и померањем граница драмског израза, несебично и ватрено предавање педагошком раду, изражена колективна и индивидуална сценска експресија, достојан однос према драмској баштини, као и смели излети у стварање оригиналних текстова. Вођено је рачуна о свим елементима позоришног чина, док је публика дала немерљив допринос успеху одиграних представа.Након одгледаних представа ( 8 за децу и 4 за младе), у периоду септембар- децембар 2019. године, жири је једногласно донео следеће одлуке:

КАТЕГОРИЈА ПРЕДСТАВА ЗА ДЕЦУ

3. МЕСТО „ Од читања се расте“ Јасминке Петровић, у режији Слободанке Опарнице, Драмска група „ Петар Кочић“ Инђија;

2. МЕСТО „ Капетан Џон Пиплфокс“ Душка Радовића, у режији Марије Миленковић, О Ш „ Митрополит Михајло“ Сокобања;

1. МЕСТО „ Чаробњак из Оза“ Милене Деполо, у режији Игора Ристића, ОДДФ „ Жар птица“ Сурдулица.

ИНДИВИДУАЛНЕ ОДЛИКЕ ДОБИЛИ СУ:

ЗА НАЈБОЉУ РЕЖИЈУ      Игор Тасић ( „ Чаробњак из Оза“);

ЗА НАЈБОЉИ ОРИГИНАЛНИ ТЕКСТ   Сандра Максимовић ( „ Минут читанка“);

ЗА ГЛАВНУ ЖЕНСКУ УЛОГУ       Јелена Петковић ( Дороти);

ЗА ГЛАВНУ МУШКУ УЛОГУ       Милош Ђекић ( Приповедач 1);

ЗА ЕПИЗОДНУ ЖЕНСКУ УЛОГУ 3 равноправне одлике:

Елена Крунић ( Џеси), Богдана Петровић ( Корњача), Сара Стојковић ( Страшило);

ЗА ЕПИЗОДНУ МУШКУ УЛОГУ такође 3 равноправне одлике:

Илија Вељковић ( Чаробњак), Никола Николовски ( Деда Миле), Дуња Петровић ( Бира дечак);

ЗА ГЛУМАЧКУ БРАВУРУ  Наталија Матевски ( Џељана);

ЗА КОЛЕКТИВНУ ИГРУ   Ансамбл представе „ Минут читанка“ ;

ЗА КОСТИМОГРАФИЈУ     Ема Богдановић ( „ Чаробњак из Оза“) ;

ЗА СЦЕНОГРАФИЈУ    Хелена Ковачевић ( „ Алиса у земљи чуда“) ;

За СЦЕНСКУ МУЗИКУ Данијел Тасић ( „ Чаробњак из Оза“) ;

ЗА ШМИНКУ  Јелена Ђорђевић ( „ Чаробњак из Оза“) ;

Опширније...

Нове књиге у Библиотеци

У Народној библиотеци „Раде Драинац", организована је изложба нових књига које су купљене средствима Града Прокупља.

-Библиотека је сада богатија за још 1000 нових књига, које смо добили  јавном набавком од Града Прокупља у износу од 473.366 хиљада динара.

Промоција књиге "Брисање сенке"

IP: 3.233.215.231
2020-02-18 00:55:08