Временска прогноза

МИЛОВАН ДАНОЈЛИЋ - НАГРАДА ДРАИНАЦ 2017

Слава Библиотеке

Библиотека дана 24.05.2018. неће радити са корисницима од 11.00 часова

због обележавања славе Библиотеке Св. Ћирило и Методије.

Пријава за "ЛЕКТИРИЋЕ ФЕСТ"

Образац за пријаву

Ово је наставак пројекта "Лектирићи ex yu фест" који Народна библиотека „Раде Драинац" из Прокупља, по свему судећи- веома успешно, спроводи уназад пет година; четири године уз финансијску потпору Министарства културе и информисања, једну годину финансирала Општина Прокупље.

У питању је фестивал позоришних представа у продукцији библиотека са простора бивше СФРЈ.

Прошле године наступиле су екипе из Македоније (Струмица и Богданци), Црне Горе (Колашин), и шест из Србије: Смедеревска Паланка, Београд , Глибовац, Блаце, Мало Црниће и Сурдулица. Сваки пут смо позивали екипе из Хрватске и Босне и Херцеговине, што намеравамо да учинимо и ове године, очекујући да ће се одазвати.
Показало се и претходних година да је драмска форма презентовања књижевних дела изузетно пријемчива, како извођачима тако и многобројној публици узраста од 5-15 годинa (о томе смо се у прве две године посебно уверили, а године 2014. смо проширили циљну групу на средњошколску децу и младе до 18 година). Године 2015. смо, због великог броја квалитетних представа, поделили представе на две конкуренције: дечју и омладинску.
Такође намеравамо да, будући да смо матична библиотека, одржимо обичај уведен пре три године, да представе гостују у свим општинама Топличког округа: Прокупље, Блаце, Куршумлија и Житорађа. И овога пута ће деца из Топлице бити домаћини гостима из других, некада југословенских република, што је прилика да се боље упознају са начином живота у тим земљама и размене сваковрсна позитивна искуства.

Такође ћемо, и ове године, своје госте провести кроз Топлицу, у циљу упознавања културно-историјских и природних знаменитости ( цркве, манастири, неолитско насеље у Плочнику, Ђавоља варош, палеонтолошко налазиште Пребреза...)

Kонкурс 2018

Kонкурс за додељивање
„Драинчеве награде за поезију"

Савет Драинчевих књижевних сусрета објављује конкурс за додељивање „Драинчеве награде за поезију".
За награду конкуришу збирке песама (прво издање) објављене 2017. године на српском говорном подручју.
Заинтересовани издавачи и аутори треба да пошаљу књиге песама у три примерка на адресу:

Народна библиотека „Раде Драинац" Прокупље
XXI Српске дивизије бб
18400 Прокупље

Информације на телефон:

Рок за прикупљање књига је 20. 04. 2018 – 20. 06. 2018. год.

Награда ће добитнику бити уручена на „49. Драинчевим књижевним сусретима" у Прокупљу.

IP: 54.145.103.69
2018-06-25 03:58:26