Обавештење

Народна библиотека „Раде Драинац" Прокупље је од проглашења ванредног стања у Републици Србији у складу са актуелном ситуацијом поштовала препоручене мере и свој рад организовала у складу са њима. Рад установе је у складу са препорукама од 18. марта редукован и сведен на минимални процес рада и од тада је рад са корисницима прекинут. Применили смо све мере како не бисмо угрозили животе запослених нити животе наших суграђана.

Делатност Библиотеке усклађена је препорукама и мерама према тренутној епидемиолошкој ситуацији. Програмска активност реализована је у дигиталном формату и преко интернета.

У овом тренутку Библиотека не може да предвиди када ће се нормализовати рад. Почетак стандардног рада зависи од мера које доносе Влада Републике Србије, Министарство културе и информисања и Градски штаб за ванредне ситуације у Прокупљу.

Да би се врата установа отворила потребно је обезбедити техничке могућности за безбедан пријем посетилаца који ће уследити након консултација са надлежним Министарством и по упутствима Владе Републике Србије и Градског штаба за ванредне ситуације. Отварање установе за кориснике спровешће се опрезно и постепено ради омогућавања безбедности корисника и запослених. О радном времену, начину коришћења фондова Библиотеке, програмским активностима и другим детаљима из редовног рада установе јавност ће благовремено бити обавештена преко средстава јавног информисања.

2094545
2063610