Нове књиге у прокупачкој Библиотеци

У Народној библиотеци „Раде Драинац" одржана је изложба на којој је представљено 1000 нових књига. Купљене су средствима Града Прокупља, а њихова вредност износи 500.000 динара.

-Захваљујемо се на подршци локалној самоуправи, јер нам је омогућила да нашим читаоцима понудимо нове наслове. Реч је о најчитанијим књигама, које су представљене на овогодишњем Сајму књига у Београду. Трудимо се да у нашој Билиотеци имамо књиге из свих области, те смо тако, за све заинтересоване, обезбедили доста наслова из популарне књижевности, информатике, психологије, али и других области, рекао је директор прокупачке Библиотеке Драган Огњановић и позвао чланове да слободно време за новогодишње празнике и распуст искористе за читање неке нове, интересантне књиге.

Он је додао да је ова изложба последње дешавање у овој години, која је, како каже, за Библиотеку била веома успешна, о чему, између осталог, сведочи и захвалница, коју је Библиотека добила пре неки дан од Српског филозофског друштва.

И члан Градског већа Прокупља задужена за културу, Милица Ерић, је овом приликом изразила задовољство што је прокупачка Библиотека достигла законом предвиђен број књига-4500 наслова.

-Драго ми је да наша Библиотека ову годину завршава још једном изложбом књига и што својим читаоцима увек може да понуди нове и актуелне наслове. Књига је свакако најбољи друг и младима и старима, али и богатство које треба да негујемо и чувамо, нагласила је Милица Ерић.

Извор: https://prokuplje.org.rs/vesti/nove-knjige-u-prokupackoj-biblioteci/

IP: 52.91.221.160