Буди то што јеси

Представа „ Буди то што јеси" Аматерског позоришта „ Јанићије Поповић" Дома културе из Грачанице, гостовала је у Прокупљу, као четврта у конкуренцији за децу на „ Лектирићи ex yu фесту". Комад је написао Флоријан Зденек, драматизовао Бошко Бошкоив, а режију потписује Геза Кучера из Суботице. Била је то занимљива комбинација лутака и живих глумаца, где су до изражаја дошли сви елементи позоришног чина: глума, маска, костим, сценографија, сценски покрет, кореографија и музика.
Представа је одиграна два пута, за децу из Предшколске установе „ Невен" из Прокупља. Најмлађа публика је одлично прихватила извођење, нарочито у моментима када су и сами у њему учествовали.

У конкуренцији представа за децу ће бити одигране још две представе, из Блаца и Малог Црнића.. Фестивал организује Народна библиотека „ Раде Драинац" из Прокупља, а подржава Министарство културе и информисања Републике Србије, као и Општина Прокупље.

IP: 52.91.221.160
2019-03-24 17:21:36