Свечано отворен нови огранак Библиотеке

У згради основне школе у Доњој Стражави отворен је после скоро четири деценије нови огранак Народне библиотеке „Раде Драинац“ Прокупље. Свечаности су присуствовали председник општине Прокупље Александар Симоновић, већник за културу Милица Ерић, директор ОШ „9. октобар“ Љиљана Вековић, директор библиотеке Драган Огњановић, радници прокупачке библиотеке, запослени и ученици школе у Доњој Стражави и мештани села. За ову прилику специјално су гостовали представници Радио Београда и програмске акције „Књига солидарности“ и поклонили 1000 књига за новоотворену библиотеку.

Михаило Шћепановић, уредник програмске акције „Књига солидарности"

Песнички школски час у просторијама читаонице ученицима је одржао песник Сиђа Живковић.

Председник општине Прокупље истакао је: „Преко 1500 људи гравитира ка овом огранку, који ће омогућити грађанима да остваре једно од својих уставних права – доступност књиге и културних садржаја.“

У читаоници је корисницима доступан један рачунар и приступ интернету. За огранак матична библиотека је одвојила 2750 књига, а уз поклон „Књиге солидарности“ и предстојећу куповину књига, фонд огранка Доњој Стражави имаће преко 4000 књига. Библиотека ће и у следећој години настојати да ради на ширењу мреже јавних библиотека.

IP: 54.198.183.184
2018-11-13 03:08:20