Изложба књига (откуп министарства културе 2018)

У читаоници Библиотеке постављена је изложба приновљених књига набављених откупом Министарства културе и информисања. Библиотечки фонд богатији је за око 900 пажљиво одабраних књига, које су најрепрезентативнији и најквалитетнији део издавачке продукције у 2017. години. Заступљене су књиге из разних области а издвајају се капитална дела из историје, историје уметности, филозофије, теологије, речници, енциклопедије и лексикони. Приновљене су и бројне књиге из српске књижевности, као и преведена дела са разних светских језика. Приновљена издања обрадоваће и љубитеље стрипова, филма, научне фантастике и других књижевних жанрова. Разноврсношћу и квалитетом истиче се део монографских публикација којима је обогаћен фонд Дечјег одељења, почев од сликовница за најмлађе, преко бајки, басни, лектире, популарних издања из српске и светске историје, авантуристичких и хумористичких романа, све до илустрованих енциклопедија из свих области природних и хуманистичких наука. Библиотека ће већ почетком септембра бити богатија за нове наслове када ће стићи књиге у вредности од 350.000 динара за чију набавку је средства издвојила Општина Прокупље. Библиотека тренутно има 2.157 чланова, а очекујмо да се тај број до краја године значајно увећа.

IP: 54.225.38.2
2018-08-20 12:29:31