Временска прогноза

ИНТЕРНЕТ ЧИТАОНИЦА
ПРОФ.ДР АЛЕКСАНДАР ЈЕРКОВ
МИЛОВАН ДАНОЈЛИЋ - НАГРАДА ДРАИНАЦ 2017

Пријава за "ЛЕКТИРИЋЕ ФЕСТ"

Образац за пријаву

Ово је наставак пројекта "Лектирићи ex yu фест" који Народна библиотека „Раде Драинац" из Прокупља, по свему судећи- веома успешно, спроводи уназад пет година; четири године уз финансијску потпору Министарства културе и информисања, једну годину финансирала Општина Прокупље.

У питању је фестивал позоришних представа у продукцији библиотека са простора бивше СФРЈ.

Прошле године наступиле су екипе из Македоније (Струмица и Богданци), Црне Горе (Колашин), и шест из Србије: Смедеревска Паланка, Београд , Глибовац, Блаце, Мало Црниће и Сурдулица. Сваки пут смо позивали екипе из Хрватске и Босне и Херцеговине, што намеравамо да учинимо и ове године, очекујући да ће се одазвати.
Показало се и претходних година да је драмска форма презентовања књижевних дела изузетно пријемчива, како извођачима тако и многобројној публици узраста од 5-15 годинa (о томе смо се у прве две године посебно уверили, а године 2014. смо проширили циљну групу на средњошколску децу и младе до 18 година). Године 2015. смо, због великог броја квалитетних представа, поделили представе на две конкуренције: дечју и омладинску.
Такође намеравамо да, будући да смо матична библиотека, одржимо обичај уведен пре три године, да представе гостују у свим општинама Топличког округа: Прокупље, Блаце, Куршумлија и Житорађа. И овога пута ће деца из Топлице бити домаћини гостима из других, некада југословенских република, што је прилика да се боље упознају са начином живота у тим земљама и размене сваковрсна позитивна искуства.

Такође ћемо, и ове године, своје госте провести кроз Топлицу, у циљу упознавања културно-историјских и природних знаменитости ( цркве, манастири, неолитско насеље у Плочнику, Ђавоља варош, палеонтолошко налазиште Пребреза...)

19715

IP: 54.225.17.239