Временска прогноза

ИНТЕРНЕТ ЧИТАОНИЦА
ПРОФ.ДР АЛЕКСАНДАР ЈЕРКОВ
МИЛОВАН ДАНОЈЛИЋ - НАГРАДА ДРАИНАЦ 2017

Отварањем Интернет читаонице Библиотека омогућава својим корисницима да имају приступ информацијама и изворима информација. Коришћење Интернета за претрагу је једна од најважнијих услуга које библиотека треба као културно -информациони центар да пружи корисницима.

Приступ Интернету и могућност услужног штамапања садржаја са Интернета су нове и неопходне услуге које модерна библиотека мора да омогући.
Интернет читаоница је пројекат и део Народне библиотеке „Раде Драинац“ у Прокупљу намењен корисницима библиотеке, с обзиром да знамо да су општине Топличког округа сиромашне и да велики број кориника није у могућности има брз Интернет у својим домовима. Интернет читаоница је почела са радом прошле године. Инфраструктура Интернет читаонице се састоји се: од шест персоналних рачунара најновије генерације од којих је сваки опремљен слушалицама, два ласер штампача и једног скенера.

Ранунари су распоређени на Дечјем одељењу три рачунара и један ласер штампач са скенером и на Одељењу за одрасле три рачунара са једним ласерским штампачем. Корисници библиотеке могу да користе АДСЛ Интернет брзине 6 Мbps, уз стручну подршку запослених у библиотеци. Управа библиотеке донела је одлуку и Ценовник за услуге коришћења Интернет читаонице.
За оне кориснике који нису чланови библиотеке плаћа се услуга коришћења Интернет читаонице по Ценовнику библиотеке, с циљем да се у будућности учлани више корисника у библиотеку, ова услуга за чланове библиотеке је бесплатна.

Ко је на мрежи: 69 гостију и један члан

IP: 54.226.179.247