Лектирићи ex yu фест

Народна библиотека „Раде Драинац“, уз финансијску потпору Министарства културе и информисања Републике Србије, реализује пројекат “Лектирићи ex yu  фест“. Манифестација се одржава четврту  годину.

Започета, најпре, као ревија позоришних група библиотека Србије, данас је међународни позоришни фестивал представа за децу и омладину,који, пре свега, промовише књижевна дела, читање и наклоност према писаној речи, исказану кроз драмску форму.

Учествују екипе из Македоније (Крива Паланка), Црне Горе (Колашин), Републике Српске (Лакташи), Београда и Рудоваца ( Лазаревац).

Ове године имамо могућност да представе поделимо у две категорије: дечја (пет представа) и омладинска (четири).

Стручни жири сачињавају: Мирољуб Мировић, глумац, управник Варошког позоришта „Хистрион“, Небојша Миленковић, глумац и Јулка Кузмановић-Цветковић, археолог, дугогодишњи аматер, глумац и костимограф.

Осим одлика за три првопласиране представе у обе конкуренције, биће додељене дипломе за : режију, сценографију, главну и споредну женску, главну и споредну мушку улогу, сценски говор, костимографију, а дечији жири додељује награду публике

Распоред представа:

27. 09. 2016, године (уторак), 12 сати-  Културни центар Блаце

Сурдулички културни центар/ ОДДФ «Жар птица»: «Аладин и чаробна лампа»

29. 09. 2016. године (четвртак), 17 сати- Биоскоп «Топлица»

Драмска секција Средњешколске образовне установе «Ђорче Петров» Крива Паланка, Македонија: «Тартиф»

30. 09. 2016. године (петак)- Биоскоп «Топлица»

«Мали библиотекари» ЈУ Народна библиотека «Веселин Маслеша» Лакташи, Република Српска: «Плава боја снијега»

03. 10. 2016. године (понедељак), 11 сати - Биоскоп «Топлица»

Драмска секција ОШ Рудовци (Лазаревац): «Како су настале ружне речи»

13.30- ПУ «Невен» објекат «Бајка»:  «Путовање кроз маштање»

04. и 05.10. 2016. године (уторак и среда)- 10.30 и 11.30- ПУ «Сунце» и ОШ «Милоје Закић» Куршумлија