Временска прогноза

ПРОФ.ДР АЛЕКСАНДАР ЈЕРКОВ
МИЛОВАН ДАНОЈЛИЋ - НАГРАДА ДРАИНАЦ 2017

Утисци са Драинчевих књижевних сусрета

И ови, 47. "Драинчеви сусрета песника", прошли су у знаку ходочашћа по Топлици, званичном и поетском завичају Рада Драинца, актуелних српских песничких ведета ( Андреј Јелић-Мариоков, Бата Милановић, Миљурко Вукадиновић, Владимир Јагличић, Радосав Стојановић, Зоран Богнар...). Књижевна награда уручена је Гордани Ђилас из Новога Сада. Промовисана је "Антологија добитника Драинчеве награде од 1997. до 2016. године", у којој су заступљени Матија Бећковић. Љубомир Симовић, Божидар Шујица, Алек Вукадиновић, Зоран Милић, Александар Лукић, Бора Ђорђевић... Уследила је веома успешна песничка радионица у Ђавољој вароши, књижевни програми у Куршумлији, Трбуњу и Блацу. Приређено је вече посвећено недавно преминулом Драгану Борисављевићу, песнику, критичару, новинару, а додељена је и награда за најбољу песничку књигу топличких аутора, Горану Поп Антанасковићу, као и вече топличких стваралаца.

Будући да ове године Министарство културе и информисања није издвојило ни динара за манифестацију, настојали смо да се тај недостатак не осети и, судећи по реакцијама гостију и публике у топличким општинама, успели у томе.

Већ се спремамо за 48. "Драинчеве сусрете песника".

IP: 54.92.153.90
2018-06-21 16:04:31