Почела акција учлањивања првака

Данас је почела акција учлањивања првака у Народну библиотеку “Раде Драинац“ Прокупље.

Град купио нове књиге Библиотеци

У Народној библиотеци „Раде Драинац", организована је изложба нових књига које су купљене средствима Града Прокупља.

-Библиотека је сада богатија за још 578 нових књига, које смо добили првом јавном набавком од Града Прокупља у износу од 375 хиљада динара. Сада за наше чланове имамо нове књиге разних жанрова, јер смо водили рачуна пре свега о деци и омладини. За њих сада имамо нове различите књиге и наслове, почев од сликовница до неких шарених издања о диносаурусима, за оне старије, наше омладинце набавили смо различита издања о науци, али и хумористичко-авантуристичке романе. За одрасле су ту пре свега бестселер издања разних жанрова, почев од историјских, љубавних, па до научно-фантастичних трилера, рекао је директор прокупачке Библиотеке Драган Огњановић.

Он је истакао да ће већ после овогодишњег Сајма књига у Београду, бити расписана друга јавна набавка, која ће бити већа и са више издања, јер највећи део продукције књига наменски се штампа на јесен.

-Тада ћемо набавити нова издања, која су изашла у септембру и октобру, а која ћемо имати до краја године у Библиотеци. Ту набавку ће такође финансирати Град Прокупље. Почетком новембра, отворићемо и огранак наше Библиотеке у Малој Плани. Тада ће нам у помоћ, кроз набавку књига, притећи програмска акција Радио Београда „Програм солидарности". Ту очекујемо да добијемо око 1000 књига и још један поклон за Основну школу „Светислав Мирковић Ненад" у Малој Плани, нагласио је Огњановић и позвао чланове прокупачке Библиотеке да дођу и позајме нове књиге на читање.

Документарни филм Јелене Стојановић

TRIBINA

Промоција књиге "Не убијте ми сјећање"

Одлаже се промоција књиге

Промоција књиге "Не убијте ми сјећање" Драгутина Албијанића која је планирана за 24.09.2019. одлаже се за 04.10.2019.

IP: 18.207.249.15
2019-11-12 05:39:28